4 tipy na kúpu firemného vozidla

Auto u hotelu

Väčšina podnikov potrebuje aspoň jedno služobné vozidlo, je však pravdepodobné, že ich bude potrebovať viac. Tieto vozidlá môžu byť využívané na rôzne účely, napríklad predajcami alebo na doručovanie tovaru.

Možno sa domnievate, že kúpa auta na firemné účely je rovnaká ako kúpa auta na osobné použitie Aj keď existuje mnoho podobností, pri kúpe vozidla pre vašu firmu musíte zohľadniť niekoľko ďalších detailov Prečítajte si, čo to je

Zvážte typ paliva

Väčšina ľudí využíva svoje autá každý deň len na krátky čas, zatiaľ čo firemné vozidlá sa zvyčajne využívajú každý deň dlhší čas To znamená, že spotrebujú oveľa väčšie množstvo paliva

Pred kúpou vozidla je dôležité zamyslieť sa nad tým, aký druh paliva používa, pretože niektoré druhy sú drahšie ako iné. K dispozícii je mnoho druhov palív, ktoré môžu mať rôzne názvy, čo sťažuje ich pochopenie. Napríklad nafta sa často označuje ako DERV Ak si nie ste istí, ktoré palivo je pre vás najvhodnejšie, odporúčame obrátiť sa na odborníka.

Nastavenie rozpočtu

Pri kúpe služobného vozidla je potrebné zvážiť jednu vec, a to mať rozpočet, ktorý sa dá dodržiavať Možno chcete kúpiť najlacnejšie auto na zníženie nákladov na podnikanie, ale je dôležité zvážiť, či najlacnejšia možnosť bude spĺňať všetky vaše potrebné požiadavky.

Najlepším spôsobom, ako určiť vhodný rozpočet na vizitku, je vytvoriť celkový rozpočet pre firmu. Je to prospešné, pretože vám to môže pomôcť stanoviť si realistický rozpočet.

Premýšľajte o účele

Ak máte v úmysle používať vozidlo ako vozidlo pre predajcu, budete potrebovať iný typ vozidla, ako keby ste ho používali na dodávky

Pri výbere správneho vozidla je nevyhnutné zohľadniť účel vozidla To závisí od veľkosti dodávky Veľké zásielky si pravdepodobne budú vyžadovať nákladné vozidlo, ale menšie zásielky by sa mohli realizovať pomocou dodávkového vozidla alebo dokonca motocykla.

Vyhľadajte bezpečné autá

Pamätajte si, že bezpečnosť je prvoradá, pretože tieto vozidlá budú obsluhovať vaši zamestnanci a vy nechcete, aby sa cítili neisto

Ak aj keď pre svoju firmu nemôžete kúpiť najbezpečnejšie auto, mali by ste sa uistiť, že auto, ktoré kupujete, má základné bezpečnostné prvky a že vaši zamestnanci boli vyškolení v bezpečnej jazde v rôznych podmienkach. Nemali by ste očakávať, že vaši zamestnanci budú jazdiť v nebezpečnom aute, rovnako ako by ste to nechceli robiť vy sami.

Publikované: 01. 03. 2023

Kategória: Praktické tipy

Autor: Ivana Léblová

Štítky: auto