Dovolenka nevyšla? Kúpte si záhradný domček

Záhradný domček sa v posledných rokoch stal veľmi obľúbený nielen u majiteľov trávnatých pozemkov, ale pochvaľujú si ho aj v záhradkárskych kolóniách. Nie je sa čomu diviť, chýba vám úložný priestor? Záhradný domček to zariadi. Chýba vaša záhrada pekný dizajnový prvok, ktorý však zároveň zahŕňa aj praktickú funkciu? Avšak záhradný domček je možné využiť ďaleko viacerými spôsobmi, než ste si možno mysleli. Záleží len na vás, aké vysoké požiadavky na drevostavbu máte, podľa nich totiž volíte rozmery domčeka.

Podľa čoho vybrať správne rozmery záhradného domčeka?

Ako sme už vyššie spomenuli, rozmery drevostavby závisia od toho, čo chcete uschovať. Pokiaľ potrebujete len kúsok úložného priestoru na viac, bohato vám postačí malý domček o veľkosti 5 m2. Do takého menšieho záhradného domčeka sa zmestí napríklad jeden bicykel, kosačka, ale aj niekoľko skladacích stoličiek. Avšak ak radi grilujete, nemali by ste zabúdať ani na gril. V takom prípade zvoľte radšej o pár metrov viac, konkrétne aspoň 8 m2. Väčšie záhradné domčeky s rozmermi 15 m2 už disponujú veľkým množstvom priestoru, ktorý hravo zaplníte pneumatikami, bicyklami, ale aj kosačkou či záhradným náradím. A ešte zostane dostatok miesta aj na nejaký regál na náradie. Bez ohľadu na veľkosť stavby sa oplatí použiť na kotvenie zemné skrutky.

Ako kreatívne využiť záhradný domček?

Nebojte sa upustiť uzdu svojej fantázii, pretože záhradný domček nemusí slúžiť ako obyčajná úschovňa sezónnych vecí. Väčšie drevostavby predstavujú viac možností. Čo tak vytvoriť príjemné a pohodlné prostredie na prácu z domu? Rušivý hluk, ktorý vás nenechá sa sústrediť, razom môžete hodiť za hlavu av pokoji plniť pracovné úlohy.

Publikované: 20. 05. 2022

Kategória: Praktické tipy

Autor: Ivana Léblová