Ako správne vybrať auto pre väčšiu rodinu?

S početnejšou rodinou môže byť problém nájsť vhodné vozidlo, ktoré bude zodpovedať všetkým špecifickým potrebám. Hlavné kritériá sú však jasné: potrebujete niečo bezpečné, spoľahlivé a dostatočne pohodlné, aby sa do auta zmestili všetci členovia. V tomto článku nájdete základné tipy, ako sa s výberom vozidla pre väčšiu rodinu popráv a ísť z boja ako víťaz.

Zvážte, koľko cestujúcich sa do auta bude musieť vojsť

To vám pomôže zúžiť výber na automobily, ktoré majú dostatočnú kapacitu miest na sedenie. Ak máte viac ako päť cestujúcich, môžete sa poobzerať po MPV, minivanoch alebo vozidlách SUV.

Zamyslite sa nad tým, ako často budete vozidlo používať a aké typy ciest budete podnikať

Pokiaľ plánujete podnikať veľa ciest, možno sa budete chcieť poobzerať po vozidlách s väčším nákladovým priestorom. Pokiaľ budete väčšinu času jazdiť po meste, môže byť lepšou voľbou menšie vozidlo.

Vyžadujte bezpečnostné prvky

Keď máte veľkú rodinu, mala by byť bezpečnosť najvyššou prioritou. Zamerajte sa preto na vozidlá s dostatočným počtom airbagov, ABS, ESP a ďalšími prvkami aktívnej i pasívnej bezpečnosti, ktoré vám a vašej rodine pomôžu zaistiť bezpečnosť.

Porovnajte spotrebu paliva

Ceny pohonných hmôt v poslednej dobe vyleteli strmo nahor – a preto je úspora paliva o to dôležitejšia, najmä keď máte väčšiu rodinu (naložené auto vykazuje enormne vyššiu spotrebu). Nezabudnite preto porovnať hodnoty spotreby paliva vozidiel, o ktorých uvažujete, a uistite sa, že za svoje peniaze získate maximum.

Stanovte si reálny rozpočet

Pri nákupe vozidla pre väčšiu rodinu nechcete zruinovať bankový účet. Stanovte si rozpočet a držte sa ho. Uistite sa, že ste preverili všetky náklady spojené s vozidlom, teda aj položky, ako sú poistenie, údržba a opravy.

Výber auta pre väčšiu rodinu môže byť náročná úloha, ale po starostlivom plánovaní a prieskume nakoniec určite nájdete ideálne vozidlo pre svoje potreby. Držte sa vyššie uvedených tipov a budete mať istotu, že ste sa rozhodli správne.

Článok vznikol v spolupráci s magazínom Forlis.

Publikované: 04. 02. 2023 / Aktualizované: 25. 06. 2023

Kategória: Praktické tipy

Autor: Ivana Léblová