Prenajmite si s priateľmi chatu a lepšie sa spoznajte

Tichá voda brehy myje? Overte si, či je to naozaj tak, na spoločnej dovolenke s vašimi známymi. Je rozdiel byť spolu pár hodín v týždni a iné chvíľu spolu bývať. Možno odhalíte aj také stránky vašich priateľov, o ktorých ste doteraz ani netušili.

Nie je chata ako chata

Na chaty sa zvyčajne chodí do pokojného prostredia. Nemusia tam byť prítomné hory a lesy, ale je vítané, ak si môžu výletníci popásť oči na okolitej zeleni a obehať počas dovolenky atrakcie v okolí. Chata tiež nemusí byť nutne drevená alebo zariadená vo vidieckom štýle. V moderných chatách sa stretnete s luxusom ako v apartmánoch. Často disponujú moderným vybavením, kuchyňou s bežnými spotrebičmi, kozubom, saunou, bazénom alebo vírivkou. Ak vás však na chate láka najviac to, že budete nútení zakúriť si drevom a vzdáte sa svojho tradičného komfortu, v ponuke chát na prenájom nájdete aj takéto typy.

Prečo si prenajať chatu

Prenájom chaty je výhodnejší, ak vás je viac

Určite ste si všimli, že pokiaľ si chcete prenajať chatový objekt, cena za jednu noc sa neuvádza na osobu, ale všeobecne ako prenájom chaty na noc. To znamená, že pokiaľ si chatu prenajmete dvaja na dve noci, vyjde vás to ako ubytovanie v luxusnom hoteli. Ak sa k vám však pridruží viac osôb, cena za osobu na jednu noc sa mnohonásobne zníži. Stačí vydeliť sumu nájmu počtom osôb a vyjde vám veľmi priateľská cena, ku ktorej by ste sa nedopracovali možno ani v moteli. Ak sa na ubytovanie poskladáte viacerí, môžete si vychutnať naozaj lacnú dovolenku.

Príležitosť lepšie sa spoznať

Prečo sa partie priateľov rozhodnú práve pre prenájom chaty? Dôvodov môže byť niekoľko. Chaty väčšinou disponujú niekoľkými spálňami, kúpeľňami a kuchyňou, takže ide vlastne o väčší rodinný dom. Na rozdiel od klasických apartmánov, na chate nemusíte o desiatej večer zaliezť do postelí, aby ste nerušili nočný pokoj. Vytiahnite gitaru, založte si ohník a zabávajte sa až do svitania.

Odhaľte pred priateľmi svoje kulinárske umenie, manažérske schopnosti či zmysel pre orientáciu v teréne. Možno práve počas pobytu na chate sa o druhých dozviete aj veci, o ktorých ste doteraz netušili. Kto má aké rituály? Kto vydrží najdlhšie bdieť? Kto sa nikdy ničoho nebojí? Fiemso.com má v ponuke množstvo unikátnych chát z rôznych kútov Slovenska. Pár z nich vás určite očarí.  

Publikované: 30. 04. 2024

Kategória: Česko-Slovensko

Autor: Patricie Novotná