Apartmány Veľký Meder – to je dokonalá dovolenka na juhu Slovenska

Generácia fanúšikov Majky z Gurúnu, hlavnej hrdinky slovenského detského seriálu Spadla z oblakov zo 70. rokov minulého storočia, možná prekvapí, že Veľký Meder je vlastne to povestné Čalovo, kde táto mimozemšťanka pristála. Od roku 1990 sa však toto slovenské mestečko volá Veľký Meder. Dnes ide o zaujímavé rekreačné a kúpeľné mestečko, kam sa jazdí aj z Čiech či z Maďarska.

Veľký Meder je známy svojimi termálnymi prameňmi

Termálne kúpele dnes lákajú do Veľkého Mederu Slovákov aj turistov zo zahraničia. Do povedomia sa dostali zhruba v 70. rokoch 20. storočia. Dnes má mestečko perfektne vybavené termálne kúpalisko s obchodným názvom Thermal Corvinus. Pramene vo Veľkom Mederi majú potvrdené pozitívne účinky na liečenie ochorení kĺbov, chrbtice, pomáhajú pri svalovej únave a obecne regenerujú organizmus. Teplý prameň vo Veľkom Mederi mal najteplejší navŕtaný prameň na celom Slovensku. Jeho teplota bola až 92 °C. Bežná teplota v bazénoch je dnes až 38 °C.

Termálne mestečko pre skvelú rekreáciu

Veľký Meder je dnes vynikajúcim miestom pre rekreáciu v letnej sezóne, ale aj mimo ňu. Pomáha tomu aj kvalitné a dostupné ubytovanie Veľký Meder. Vyberiete si z apartmánových domov, prenajmete si celé domy a chalupy, alebo sa proste ubytujete v apartmáne v súkromí. Mnohé apartmány Veľký Meder sú len 100 metrov od kúpaliska. A práve kvôli nemu sa sem jazdí na dovolenku. Perfektne vybavené kúpalisko láka páry, ale aj rodiny. Pre deti je tu veľa atrakcií. Tie však nechýbajú ani v mnohých penziónoch. Často v nicah máte k dispozíciu záhradu s ihriskom, altánom, dokonca s trampolínou či s inými u detí obľúbenými atrakciami. Pozrite sa na http://hauzi.sk/velky-meder a vyberte si penzión, v ktorom sa vy a vaša rodina budete cítiť najlepšie. Rezervujte si v ňom miesto na tohtoročnú sezónu. O región je veľký záujem a miesta sa rýchlo plnia. Krásnu dovolenku je možné zažiť aj na Slovensku. V dnešnej dobe je to bezpečné a obľúbené riešenie.

Publikované: 16. 03. 2022

Kategória: Česko-Slovensko

Autor: Ivana Léblová