Niekoľko pádnych argumentov, prečo pravidelne jazdiť k moru

Lyže a snowboardy spočívajú v pivnici a ešte nejaký čas tam pobudnú. Naopak vyťahujeme šnorchle, plutvy a vyberáme nové plavky, v ktorých budeme na pláži neprehliadnuteľní. Aj vy určite plánujete dovolenku pri mori, ktorá k letu neodmysliteľne patrí. Teda aspoň pre drvivú väčšinu Čechov, ktorí sa s nástupom teplých mesiacov na pár týždňov rozprchnú do zahraničia. Ostatne prečo nie, všade dobre, v cudzine najlepšie. Ale prečo nás to vlastne k moru tak ťahá? Zrejme si podvedome uvedomuje, aké pozitívne účinky na náš organizmus pobyt v prímorskom letovisku má. Tie najdôležitejšie dôvody sme pre vás dali dokopy. Prečítajte si, prečo je také dôležité jazdiť k moru a utvrdíte sa v tom, že ste tohtoročnú dovolenku naplánovali správne.

Dovolenka pri mori vydá za desať kúpeľných pobytov

Počas roka sme vystavení obrovskému množstvu stresových faktorov, ktoré sa výrazne podpisujú na našej psychickej i fyzickej kondícii. Dovolenka pri mori náš organizmus dostane do stratenej rovnováhy a to hneď vo všetkých smeroch. Prostredie prímorskej destinácie pôsobí doslova ako liek. Rozpálený piesok, osviežujúca morská voda a čerstvý vzduch, to je len malý zoznam ingrediencií, z ktorých príroda namieša regeneračný koktail. Pláž je ideálne miesto pre meditáciu a aj vám dá zabudnúť na všedné starosti. Kúpeľ v morskej vode je kvôli bohatému množstvu minerálov a ďalších potrebných látok prospešný pre krvný obeh a látkovú výmenu. Morské národy sa v priemere dožívajú vyššieho veku ako ľudia vo vnútrozemí – a vďačia za to práve moru. Pobyt pri mori prospeje nielen vašej duši, ale aj telu. Budete konzumovať ľahšiu stravu a ani si neuvedomíte, že ste za týždeň schudli o dva alebo tri kilá. Prechádzka po kamienkovej pláži bez topánok je zase prirodzenou akupresúrou, ktorú si môžete dopriať úplne zadarmo.

Pri mori sa darí láske

Výpočet benefitov, ktoré vám žiadna iná varianta dovolenky neponúkne, je oveľa obsiahlejšia, ale vy sami veľmi dobre viete, prečo k moru jazdíte. Možno v bare pri pláži natrafíte na letnú romancu, alebo dokonca osudovú lásku. V uvoľnenej atmosfére je zoznamovanie oveľa jednoduchšie... Alebo sa naopak utvrdíte v tom, že ste si správne vybrali svojho partnera, pretože je to práve spoločne strávená dovolenka, na ktorej sa ukáže, či si navzájom nepoleziete na nervy. Tak čo vy na to, vyrazíte tento rok k moru? A kam to bude? Vyberte si dovolenku podľa svojho gusta a užite si ju plnými dúškami!

Publikované: 05. 03. 2022

Kategória: Praktické tipy

Autor: Ivana Léblová