Kam na dovolenku v lete

Vrchol dovolenkové sezóny prichádza počas leta a práve obdobie od júla po septembri sa budeme venovať v tejto časti cestovateľského kalendára. Pripravte si plavky! Letné prázdniny sa blížia a tak sa pozrieme, kam sa oplatí ísť na dovolenku v lete.

Júl

Vrchol dovolenkové sezóny prichádza počas leta a práve obdobie od júla po septembri sa budeme venovať v tejto časti cestovateľského kalendára. Pripravte si plavky! Letné prázdniny sa blížia a tak sa pozrieme, kam sa oplatí ísť na dovolenku v lete. Aljaška si uprostred leta užíva takmer 24-hodinové denné svetlo. Ideálny čas navštíviť tento, pre našinca relatívne nepreskúmaný kus zeme. Najväčší americký štát ponúka kvantum rôznych turistických trás a chodníkov, krásne scenérie a čistý vzduch.

August

Vrchol sezóny je tu, dovolenky na tento mesiac bývajú zabookované mesiace vopred, turistické centrá sú preľudnené a teploty neslušne vysoké. Na tieto faktory nesmiete zabudnúť, ak sa chystáte ísť na dovolenku v auguste. Ak sa snažíte vyhnúť práve horúčavám, odporúčame návštevu chladnejších európskych destináciu, akými sú napríklad Škótsko či Írsko. Urobte si túru po miestnych hradoch a ďalších historických pamiatkach. Španielsko nemusí v lete znamenať len vylihovanie na pláži, zavítajte na sever krajiny do Kantaberského pohoria. Navštívte Picos de Europa, plné strhujúcich pohľadov na hory, jazerá a ďalšie prírodu, ktoré si navyše užijete bez neznesiteľných Pálavy. Ak už bez slnka prežiť nemôžete, navštívte napríklad menej frekventované Costa de la Luz v južnej Andalúzii. Cez deň oddych na pláži, v noci párty v kluboch! Milovníci fauny iste vedia, že august je vrcholom tzv. Veľké migrácie - obrovského presunu zvierat v Afrike, dokonca najväčšieho svojho druhu na svete. Užijete si ho predovšetkým v Keni a Tanzánii, ponúknuť však majú čo i Rwanda, Malawi či Botswana. Rezervácia však bývajú obsadené už mesiace vopred.

September

S koncom leta a príchodom jesene sa na mnohých miestach opäť rozlieva záplava farieb. Tentoraz sa stromy obliekajú do odtieňov od výmyslu sveta. Rumunské lesy sa menia na krásne farebné divadlo, rovnako sú na tom aj americké štáty Maine, Vermont a Massachusetts. Ak si ešte chcete užiť trošku toho tepla, Brazília je najprístupnejší práve v septembri. Z krajiny odišli ako davy turistov, tak neznesiteľné horúčavy. Dni sú stále relatívne dlhé, môžete teda odpočívať na pláži, ale aj túlať ulicami miest a dýchať kultúru. Svoje čaro majú aj Santiago de Chile a Buenos Aires, v ktorých bujnie jar. Ak sa vám nechce cestovať za oceán, teplo je stále ešte v Grécku a Turecku, ale napríklad aj v Maroku. Ochladilo sa aj v Ázii, sezóna dažďov je preč a opäť sa otvárajú brány pre turistov. Čína, Japonsko, ale aj menšie hráči, ako napríklad Tibet, Nepál či Bhután ponúkajú množstvo možností, predovšetkým kultúrneho vyžitia a to všetko v príjemnom počasí.

Publikované: 04. 01. 2018

Kategória: Praktické tipy

Autor: Ivana Léblová