Na dovolenku za golfom

Leto sa pomaly, ale iste chýli ku koncu, čo však v žiadnom prípade neznamená, že končí čas dovoleniek. Naopak, veľa z nás si voľno vyšetrilo práve na jeseň a usilovne premýšľame, kam sa počas chladnejších mesiacov vydáme. Nepochybne to bude niekam za teplom, ale ako by sa vám páčilo zažiť niečo, po čom už nejaký čas túžite? Aj vy sa možno pohrávate s myšlienkou, že sa postavíte na starostlivo zastrihnutý trávnik a aspoň na chvíľu zažijete pocity ako Tiger Woods alebo Nancy Lopez. Golf už totiž dávno nepatrí medzi športy pre najbohatšie vrstvy, ale naopak ide o druhý najhranejší šport na svete. A pomerne dosť turistov mieri za golfom do zahraničia.

Golf je možné hrať v rytme exotiky, ale aj v obklopení horských scenérií

Golf si môžete zahrať v miestnom klube, ale rovnako tak sa za ním vydať stovky alebo tisíce kilometrov ďaleko. Cestovné kancelárie pozorne sledujú trendy a mnohí z nich do svojho portfólia zaradili aj zájazdy spojené s relaxáciou na trávnatých ihriskách. Zbaľte si svoje golfové vybavenie a vydajte sa v ústrety novým zážitkom. Kam? Možností je veľa, golf si totiž zahráte v takmer ľubovoľnej destinácii. Výber je otázkou vašich osobných preferencií. V Thajsku si od tréningu oddýchnete na niektorej z úžasných pláží alebo prehliadkou miestnych chrámov av Rakúsku zase horskou turistikou. Medzi ďalšie lákavé golfové destinácie patria aj Spojené arabské emiráty, Kanárske ostrovy, Madeira, ale aj Španielsko a Portugalsko. Golf sa hrá na celom svete a možností je skutočne veľmi veľa.

Golfová výbavička môže aj nemusí byť drahá

Golf nie je žiadna veda a užijete si pri ňom veľa zábavy. Cena golfového vybavenia pritom nie je nijako závratná a to lacnejšie zaobstaráte za prijateľné peniaze. Sety pre začínajúcich a mierne pokročilých hráčov sú k dispozícii okolo päť tisíc korún, čo je v porovnaní s mnohými inými športmi zanedbateľná čiastka. Fajnšmekri a profesionáli sa však pohybujú v iných čiastkach, ale na druhej strane ide o investíciu, ktorá zážitky na greene maximálne umocní. Skvelým príkladom je luxusný golfový vozík Decolt, ktorý kombinuje vysoko kvalitné materiály a revolučný systém dopravy. Ak sa chcete o ňom dozvedieť viac, navštívte golf shop glfgeum.com.

Publikované: 05. 03. 2022

Kategória: Nezařazené

Autor: Ivana Léblová