Kam na dovolenku na jar

Naposledy sme sa pozreli na to, kam cestovať začiatkom roka. Na jar síce už máme teplejšie aj na slovenskom, napriek tomu je toto obdobie skvelé na výlety. Ak však nechcete ležať na pláži zaplavenej húfy letných turistov, oplatí sa vyraziť na dovolenku na jar. Pripravte si opaľovacie krémy a plavky! To však nie je všetko ...

Apríl

Ideálny čas pre milovníkov kvetín a farieb, všetko je v rozkvete. V Japonsku na prelome marca a apríla začínajú kvitnúť čerešňové kvety, farebné explózie vás čakajú aj v Rumunsku, či v španielskej Andalúzii. Ťažko nájsť lepší čas pre nadšencov flóry. Ak sa chcete vyhnúť davom a neznesiteľným horúčavám, urobte si veľkonočné rodinnú dovolenku v Maroku. Ortuť v teplomeroch ešte neukazuje závratné hodnoty a tak si užijete aj čo to z miestnej kultúry, neskysne iba na pláži. Prívrženci aktívnych dovoleniek, zbystrite pozornosť. Stredomorské krajiny - Španielsko, Portugalsko, Taliansko, Grécko, Turecko - ponúkajú možnosť cyklistiky, horskej turistiky a vodných športov. Ešte stále nezačala sezóna a tak sa vyhnete najväčšiemu turistickému ruchu, ale zároveň si užijete poznávanie krás týchto krajín.

Máj

Začiatkom mája zvyčajne vychádzajú 2 sviatky a takže jednak ušetríte dovolenku a ešte máte šancu vyhnúť sa vysokým teplotám. Väčšina rekreačných destináciu, ako napr. Maroko, Španielsko, Grécko či Turecko ešte nepodľahla letným horúčavám, môžete si teda užiť pobyt v miernejších podmienkach. Naviac sa vyhnete davom turistov, ktorí sem počas sezóny nepochybne zavítajú. Ak sa vám zachcelo trošku exotiky, prečo nenavštíviť majestátne Čínu? Horúčavy a vlhkosť ešte nezaplavili juh krajiny, zatiaľ čo sever sa už roztopil po zimných mrazoch. Ideálny čas navštíviť tohto giganta, ktorého príroda je naozaj veľmi rozmanitá. Nehovoriac o kultúrnych zážitkoch, ktoré sa tu skrývajú na každom rohu. Ak sa vám zachcelo trošku exotiky, prečo nenavštíviť majestátne Čínu? Horúčavy a vlhkosť ešte nezaplavili juh krajiny, zatiaľ čo sever sa už roztopil po zimných mrazoch. Ideálny čas navštíviť tohto giganta, ktorého príroda je naozaj veľmi rozmanitá. Nehovoriac o kultúrnych zážitkoch, ktoré sa tu skrývajú na každom rohu.

Jún

Pomaličky začínajú letné horúčavy, teploplaší ľudia teda utekajú do tieňa hôr. Ako severské krajiny (Švédsko, Nórsko, Fínsko), tak Švajčiarsko a jeho Alpy ponúkajú príjemnú klímu, ideálne na rôzne túry a vyhliadkové zájazdy. Čo takto prejsť sa vysokohorskú švajčiarskou železnicou, kde od okolitej krásny aj zabudnete fotiť? Svoje čaro má aj Island, letný slnovrat tú predstavuje 24 hodinový deň, ideálne na poznávanie prírody a pozorovanie veľrýb. Vydajte sa na dovolenku na jar po stope Inkov. Západné pobrežie Južnej Ameriky zdobí niekoľko desaťtisíc kilometrov dlhý systém ciest, vybudovaný na základoch tejto predkolumbovskej civilizácie. Pozorujte flóru a faunu v pralesoch, na brehoch Amazonky, v horách. Jún predstavujte čas tesne pred začiatkom dovolenkovej sezóny, vyhnete sa teda davom turistov a školákov na poznávacích zájazdoch. Ak vám nevadí trošku dažďa a adrenalínu, v juhovýchodnej Ázii práve začína sezóna monzúnov. Doprava teda bude o niečo komplikovanejšie, ceny sú však najnižšie a na plážach takmer ani nohy.

Publikované: 11. 01. 2018

Kategória: Praktické tipy

Autor: Ivana Léblová